Günsan Elektrik, İhracat Onur Listesinde 84. sırada yer aldı.

Günsan Elektrik, Elektrik ve Elektronik İhracatçılar Birliği (TET) tarafından her yıl hazırlanan İhracat Onur Listesinde 84.sırada yer alarak ödüllendirildi.

 

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Günsan Elektrik, Elektrik ve Elektronik İhracatçılar Birliği (TET) tarafından hazırlanan İhracat Onur Listesine girdi. Toplam cirosunun yüzde 40’ını ihracattan karşılayan Günsan Elektrik, elektrik elektronik sektörünün toplam 14,4 milyar dolarlık ihracatı içerisindeki payı ile listede 84.sırada yer aldı.

 

 

Günsan Hakkında

 

1982’de anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatı yapmak üzere kurulan Günsan, 1995’te halen üretiminin devam ettiği endüstriyel tesisine geçti. Anahtar-priz üretimi ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan, inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor.