Günsan Elektrik, verimlilik odaklı teknolojilerle enerji tasarruflu çözümler sunuyor Enerji Tasarrufu Haftası, yeryüzünün kısıtlı enerji kaynaklarını bir kez daha hatırlatıyor.

Sürdürülebilir bir gelecek için kritik faktörlerden olan enerji tasarrufu konusunda ülkemizde bilinçlenme ve enerji verimliliğine yönelik alınan önlemler her geçen gün yaygınlaşırken,ocak ayının ikinci haftası Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlanıyor. Bu önemli haftada sınırsız olmayan enerji kaynaklarının verimli kullanımına dikkat çeken Günsan Elektrik, elektrik tasarrufunu kolaylaştıran çözümleriyle hem bütçeye hem gezegene katkı sağlıyor.

 

Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan ve enerji verimliliğinin önemine ilişkin mesajların verildiği Enerji Tasarrufu Haftası, yeryüzünün kısıtlı enerji kaynaklarını bir kez daha hatırlatırken, toplumda enerji verimliliği bilinci de giderek sağlamlaşıyor. Bu önemli haftada Günsan Elektrik, gerek bireysel önlemlerle gerekse kullanılan teknolojilerle enerji tasarrufu sağlamanın önemine dikkat çekiyor. Enerji verimliliğini artırmaya yardımcı tasarımları hayata geçiren Günsan, Hareket Sensörüve EnergySaverçözümleriyle konutlardan büyük işletmelere her mekandaverimli ve tasarruflu enerji kullanımına imkan sağlıyor.

 

Hareket Sensörü, gereksiz enerji sarfiyatının önüne geçiyor

 

Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği konusunda gereksiz enerji sarfiyatının önüne geçmek isteyenlere Günsan, Hareket Sensörü ile çözüm sunuyor. İçerisinde bulunan detektör sayesinde bulunduğu ortamdaki insan hareketlerini algılayarak gereksiz enerji kullanımının önüne geçiyor. Aydınlatmanın kontrolünü kullanıcıya bırakan Hareket Sensörü,özellikle kapalı ve ışık görmeyen yerler için ideal kullanım avantajına sahip. Günsan’ınhemen her serisinde bulunan Hareket Sensörü, ayrıca zaman ve ışık ayarı özelliğiyle de gereksiz enerji sarfiyatını engelliyor.

 

EnergySaver ile büyük tesislerde enerji tasarrufu

 

Günsan’ınbir diğer enerji tasarruflu tasarımı EnergySaver ise otel gibi insan giriş çıkışının yoğun olduğu mekanlarda gereksiz enerji tüketiminin önüne geçiyor. EnergySaver kullanımı yapılan cihazlarda kart takılı olmadığında enerji kesiliyor. Böylece enerji sarfiyatının yüksek olduğu işletmeler elektriği daha verimli ve tasarruflu kullanabiliyor.