TR EN

Günsan ile 2024 Trendlerine Küçük Detaylarla Uyumlanın

Başta anahtar ve priz tasarımları olmak üzere tüm yaşam alanlarına stil sahibi imzalar atan sektörün önde gelen markalarından Günsan, yeni sezonun dekorasyon trendlerine; doğadan ilhamla tasarlanan Visage Amazon, göz alıcı renklere sahip Radius Elements Pleksi vebirbirinden eğlenceli desenleriyle dikkat çeken Radius Design ile eşlik ediyor.

 

Dekorasyonda canlı ve pastel renkler öne çıkıyor

 

Küresel renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü, 2024'ün rengini zarafet ve hassasiyetin zarif bir dansını yansıtan PeachFuzz, yani Şeftali Tüyü olarak belirledi. İçinde derin bir sıcaklık ve samimiyet barındıran bu renk ile birlikteson yıllarda çok sevilen nötr ve toprak tonlar, yerini 70’lerden ve 90’lara uzanan süreçteki neşe dolu renk patlamalarına bıraktı. Cesur desenlerle kaplı duvar kağıtları, renkli koltuklar, parlak aksesuarlar yaşam alanlarına pozitif bir enerji katıyor. Pastel tonlarının da ön planda olduğu 2024 dekorasyon trendleri; hem modern hem de huzur veren bir anlayışı benimsiyor. Günsan’ın menekşe, mavi, yeşil, gül kurusu, pudra pembesi, inci altın, inci gümüş ve siyah renklerinden oluşan Radius Elements Pleksi serisi de bu anlayışı anlayışını yansıtan bir şıklık sunuyor.

 

Desen sanatı geri dönüyor!

 

2023 yılında daha sade tasarımlar ön plana çıkarken, 2024 yılında ise desen sanatı güçlü bir şekilde geri dönüyor. Evlerin her köşesinde karşımıza çıkan bu yeni desen trendi, kırlentlerden mutfak yüzeylerine kadar geniş bir yelpazede kendini gösteriyor. Oturma odası halıları, duvar kağıtları, perde ve masa örtüleri gibi ev tekstillerindeki desenli seçenekler, yaşam alanlarını sıradanlıktan uzaklaştırarak daha özgün bir atmosfer oluşturmaya yardımcı oluyor. Günsan’ın birbirinden farklı desenlere sahip tasarımlardan oluşan Radius Designserisi de, yaşam alanlarına yaratıcılık ve canlılık katıyor.

 

Doğal ve sade trendi devam edecek

 

Son yıllarda çok sevilen doğal malzemeler ve organik tasarımlar, 2024 yılında daha da yükselişe geçiyor. Ahşap, taş, keten, pamuk gibi doğal malzemeler, evlerin sıcak ve davetkar bir atmosfere sahip olmasını sağlıyor. Bu malzemeler, mobilya seçimlerinden ve dekor ürünlerine kadar hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Günsan, akçaağaç ve cevizden, meşeye kadar birçok desen ile geliştirdiği Visage Amazon her mekana sıcak bir hava katıyor.