Günsan Elektrik İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin 100.üyesi oldu.

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan Elektrik, iş dünyasının sürdürülebilir kalkınma konusundaki farkındalığını ve etkisini artırmak amacıyla BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde 5 odak alanda çalışmalar yürüten ‘İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin 100. (SKD Türkiye) üyesi oldu.

 

Sıfır atık hedefi çevresinde şekillendirilen üretim prosesiyle mümkün olan her aşamada ürün ve parçaları geri dönüştüren Günsan, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda SKD Türkiye’ye üye oldu. Doğaya ambalaj veya ürün kaynaklı plastik ve metal madde salınmasına engel olan ve üretim izleme yazılımlarıyla birlikte plastik enjeksiyon sürecindeki enerji sarfiyatını en az yüzde 10 azaltan Günsan, SKD Türkiye ile sürdürülebilir kalkınma kavramının iş dünyası ve kamuoyunda bilinirliğini artırmaya katkı sağlayacak.  Öte yandan elektrik elektronik sektöründe kadın çalışanlarıyla öne çıkan Günsan Elektrik, cinsiyet dengesi oranını her geçen gün daha da iyileştiriyor. Kadın çalışan oranı yüzde 45’e ulaşan, Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi ile kendi ekonomisini yaratmak isteyen kadınlara eğitim vererek, elektrikçi ustası olarak yetiştiren Günsan, kapsayıcılık kültürünün yaygınlaşması, farkındalık seviyesinin tüm paydaşlarının arasında yükselmesini sağlamak için çalışmalarına hızla devam ediyor.

 

Sosyal sorumluluk alanındaki hizmetleriyle fark yaratan Günsan Elektrik, sürdürülebilirlik yaklaşımıyla geliştirdiği iş süreçleri, hizmetleri ve ürünleriyle, toplum ve iş dünyası için öncü projeler hayata geçiren SKD Türkiye ile birlikte dünya kaynaklarının sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürütecek. 

 

 

Günsan Hakkında


1982’de anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatı yapmak üzere kurulan Günsan, 1995’te halen üretiminin devam ettiği endüstriyel tesisine geçti. Anahtar-priz üretimi ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan, inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor.

 

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Hakkında:

 

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), 2004 yılında 13 özel sektör temsilcisinin öncülüğünde kurulmuş ve sadece kurumsal üyelik kabul eden bir iş dünyası derneğidir. Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD- World Business Council for Sustainable Development) Türkiye’deki bölgesel ağı ve iş ortağı olan SKD Türkiye, bu iş birliğinin beraberinde getirdiği sürdürülebilirlik birikimini de çalışma grupları faaliyetleri aracılığıyla üyeleriyle ve çeşitli platformlarda paydaşlarıyla paylaşır.